1. Pojava na koži malog deteta

    Pitanje broj: #157224

    Poštovani,

    Ja sam zabrinuta baka. Moj unuk za koji dan puni 4 godine. Već par meseci na njegovoj podlaktici vidim neobičan oblik kože, kao kada bi se neko naježio. To njemu ne smeta, ali ja mislim da ipak u tom uzrastu postoji neki problem. Bilo je manjih dimenzija, a sada je oko 4 x 4 sm. Njemu je to mesto stalno naježeno kao pomorandžina kora, mada malo blaže. Možete li reći da li postoji kakva mast i pre svega šta je to? Zašto se pojavilo malom detetu i da li ja tome možda prijam veliku važnost? Mada bih volela da je samo to - ali sumnjam.

    Odgovoreno: 06. 05. 2018.
    • Poštovana,

      Ne mogu Vam ništa precizno odgovoriti na osnovu onog što ste napisali, nemam čak ni informaciju da li je promena o kojoj govorimo boje kože ili neke druge boje. Molim Vas da postavite fotografiju, ali Vam svakako savetujem da posetite dermatologa jer navodite da promena perzistira par meseci. Mogu eventualno da pretpostavim da se radi o ekcemu, ali svakako morate posetiti dermatologa.