1. Masno tkivo na ramenima i grudima

    Pitanje broj: #154900

    Poštovani,

    Na ramenima imam 15-20 čvorića, a na grudima imam 5-6. Bili su manji, ali su se vremenom povećali. Dermatolog mi nije pisao nikakav izveštaj. Slao me je kod nekog svog kolege da mi to gore laserom, ali ja nisam otišao. Otišao sam i kod hirurga da vidim šta će da mi kaže, i on mi je rekao da su to masna tkiva.

    Odgovoreno: 15. 12. 2017.
    • Poštovani,

      Nije baš najbolja rezolucija ove fotografije tako da Vam ne mogu dati definitivni odgovor. Na osnovu prebojenosti i strukture koja je ipak iznad kože, nisam sigurna da se radi o lipomima tj. o masnom tkivu. Ipak, moguće je da ne vidim dobro na fotografiji i da to ipak jesu lipom, ili dermatofibrimi. U svakom slučaju, preporučujem Vam da se obratite plastičnom hirurgu, on će detaljnim pregledom postaviti preciznu dijagnozu ili ćete za početak operisati jednu promenu koja će biti poslata na patohistološku analizu koja će potvrditi dijagnozu.