1. Benigni tumor kože

    Pitanje broj: #154426

    Pre oko 7 godina u levom lumbalnom delu leđa pojavila mi se ovalna hrapava površina beličaste boje. Vremenom nije rasla, ali se boja menjala od žućkaste do sivkaste. Pre nekoliko meseci počela je da raste u obimu i ispupčila se. Površina je postala dosta hrapavija, a boja je od svetlo roze dosla do tamno braon.

    U oktobru sam otisla kod dermatologa i rekao je da je za sada mirno i da treba pratiti. Dijagnoza je benigni tumor kože trupa. Ponovo idem u decembru. Medjutim, izraslina je postajala sve tamnija sa beličastom ivicom koja se polako odvajala od kože i danas je potpuno otpala. Na tom delu je koza hrapava i svetlo smeđe boje. Nikada nije svrbelo ni bolelo, kao ni sada. Da napomenem da imam 32 godine i nikakve značajnije zdravstvene probleme. Da li mi možete objasniti o čemu se radi i da li je ova promena zaista benigna? Koje bi korake trebalo da preduzmem? Hvala unapred!