1. Razlika između bazocelularnog i planocelularnog karcinoma kože

    Pitanje broj: #158995

    Poštovani, interesuje me da li se samo na osnovu kliničke slike, anamneze i vizuelnog pregleda može napraviti razlika između bazocelularnog i planocelularnog karcinoma kože

    Naime, specijalista opšte hirurgije je dao svoju dijagnozu: tu cutis dorsae, ca basocell susp.

    Dok je specijalista plastične hirurgije napisao dijagnozu c44. 5 - neoplasma malignum cutis trunci i zakazao operaciju za 10 dana od pregleda. Biopsija ce dati pravi rezultat, ali da li se već može delimično zaključiti koji od ta dva je u pitanju?