Poštovani, skoro unazad godinu dana pojavio mi se svrbež oko analnog otvora. U apoteci su mi dali kremu protiv hemoroida, iskorisritila sam je, no nije pomoglo. Unazad mjesec dan pojavio mi se vanjski hemoroid, te sam opet uzela istu kremu, hemorid se povukao, ali koža oko analnog područja je i dalje osjetljiva, svrbi, ljušti se i kao roze je boje, kao da se obnavlja. Da li je moguće da se radi o nekoj vrsti dermatitisa, budući da su se hemoroidi povukli, stolica je uredna, pažljivo održavam higijenu, ali koža nikako da se oporavi. S poštovanjem

    Odgovoreno: 01. 06. 2020.

Komentari na pitanje: #170152

    • Katarina Svirčev 02. 06. 2020.

      Da li je ovo ekcem? Slika u prilogu. Beba sad ima 9 meseci, sa 5-6, prilikom izbijanja zubića su se pojavili prvi znaci ekcema kod uha sa leve i desne strane lica. Prilikom posete dermatologu, rečeno je da to nije ekcem i prepisana nam je mast Elocom, terapija od 7 dana. Beba to ima i na rukama u pečatima, ali nije ovako upaljeno jer koristimo Bioderma proizvode za posebnu negu atipične kože. Elocom mast - koliko često se može upotrebiti? Ako se na primer koristi 7 dana i u roku od 5-6 dana se ovo pojavi na drugom mestu, da li sme da se namaže? Šta vi predlažete kod ove situacije? Hvala unapred.