1. Upotreba minoxidil rastvora na bradi

    Pitanje broj: #160310

    Kupio sam minoxidil kirklandov original prozivod iz amerike koji koristim za bradu, a ne za kosu, hoce li nakon 2 - 3 meseca biti nekih vidljivih rezultata?

    Odgovoreno: 05. 06. 2019.
    • Da bi se postigao očekivani terapijski efekat rastvor minoxidila treba primenjivati dva puta dnevno, najmanje dva meseca. Preporuka je da se i nakon postizanja odgovarajućeg efekta nastavi sa uobičajenom primenom rastvora kako bi se proces rasta održao. Mnogi izveštaji iz literature upozoravaju da se tri do četiri meseca nakon prestanka primene minoxodila proces gubitka vlasišta opet nastavlja.