1. Sindet proizvodi

    Pitanje broj: #162625

    Zanima me da li Sindet uklanja nečistoću i bakterije sa kože isto kao i obični sapun? Da li je Sindet efikasan kao i obični sapun po pitanju uklanjanja nečistoće?

    Odgovoreno: 13. 06. 2019.
    • Sindeti predstavljaju sintetske deteržente ili "sapune bez sapuna". Njihova prednost je to što štite hidrolipidni sloj, čuvaju kiseli omotač kože, ne iritiraju kožu, a uklanjaju sve nečistoće kao što to rade i sapuni. Moja preporuka bi svakako bila zamena običnih sapuna sindetima, iz razloga što sapuni previše bazne kožu, odmašćuju je, slabe prirodni omotač kože i na taj način koža postaje dostupna razlićitim mikroorganizama koji mogu dovesti do mnogih oboljena.