Molim za pomoc. Trudnica sam u 32 nedelji i dobila sam gljivice na rukama. Kako ih se sto pre resiti? Sta koristiti oralno i lokalno, jer uskoro stize beba i treba sto pre resiti. Hvala, pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 12. 2019.
    • Poštovana, ukoliko se radi o gljivičnoj infekciji možete primeniti klotrimazol kremu (Canesten) 1%. Kremu namažite u tankom sloju, dva puta dnevno. Studije nisu pokazale toksične efekte kod lokalne primene, dok se oralna primena leka ne preporučuje. Organičenje za lokalnu primenu klotrimazola je prvi trimestar trudnoće, što Vi svakako niste. Ukoliko se promena ne povlači ili se širi, javite se specijalisti dermatologije.