postovana doktorice, imam 21god i vec nekoliko godina imam problema sa kozom. izlaze mi bubuljice (i potkozne i akne, ne znam ni sam kako se vise zovu) u predjelu grudi, ledja, vrata i lica (inace koza mi je, vjerovatno pretpostavljate, dosta masna). a imam i manje crvenilo (skoro da se i ne vidi) u predjelu ispod ociju tj na jagodicama i na nosu (kao i mitisere na istom).crvenilo je najizrazenije posle umivanja, tusiranja itd. na licu mi se bubuljice ne pojavljuju tako cesto. naidje neki kratak period (od oko mjesec dana) kada ih skoro nema ali ima sitnih fleka. cuo sam price o tome da se posle gubitka nevinosti gube i bubuljice i koza je mnogo ljepsa i... da li ima istine u tome? naravno, nevinost bih odavno izgubio da nisam imao problema s kozom. ima li kakve pomoci? uzgred, jedan moj drug (ima 21g i nije nevin) nema bubuljica po tijelu (torso, ledja), cak sta vise koza mu je odlicna u tom predjelu ali ima problem sa kozom lica i vrata. tu ima vise problema nego ja, bubuljice su dosta velike (mislim da su potkozne) i naravno koza mu je masna.

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • U danasnje vreme se akne vrlo uspesno lece ,mada  lecenje zahteva puno strpljenja,upornosti i poverenja u ordinirajuceg lekara.Predlazem Vam da se javite dermatologu i sledite njegove savete i da se nikako ne obazirete na babske price.Ukoliko zelite znati nesto vise o aknama kao i koje su Vam sve terapijske metode na raspolaganju , akne su detaljno obradjene na nasem sajtu u rubrici  Zdravlje mladih.