1. Bele tačkice po rukama

    Pitanje broj: #151795

    Poštovani,

    Prošle godine u septembru mesecu su mi se pojavile po rukama bele tačkice malo manje nego zrno graška. Nema ih puno, a vidljive su uglavnom na svetlost. Inače, izložen sam mnogo suncu zbog posla i mislio sam da će preko zime one nestati ali nisu. Da li je to gubitak pigmenta? Ne svrbi me. Uzeo sam Kansen krem 1% protiv gljivičnih infekcija da mazem evo već 2 dana i ništa. Da li znate o čemu se radi i šta da mažem? Neko je imao sličan problem, čitao sam, ali kad protrlja ruke nestanu tačkice. Kod mene nije takav slučaj, uvek ih ima. Nije zbog cirkulacije. Da dodam, od pre mesec dana obrazi i nos su mi baš crveni kada sam izložen suncu i tada osećam jaku toplotu.
    Šta bi mogao da bude moj problem?

    Odgovoreno: 17. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Moramo uzeti u obzir kojom vrstom posla se bavite i da li ste pored sunca izloženi nekim drugim sredstvima koje Vam stvaraju tegobe. Preporučio bih pregled dermatologa kako biste dobili više informacija u vezi Vašeg stanja i dalje terapije. Do tada bi bilo dobro da pokrijete izložene delove tela kako bi ste ih zaštitili od sunca.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #151795

    • Poštovani,po parr komada izašle mi jutro bele sitne tačkice po rukama.O čemu je problem?poz