1. Crveni pečati po temenu glave

    Pitanje broj: #143368

    Već godinu dana imam okrugle crvene pečate po temenu glave, ne svrbe, ne opada na tim mestima kosa, ali malo se proredila svuda bar se meni čini tako, peruti imam, ali ne previše,a masti mi se kosa. Davali su mi šampon Mikoseb i gel Sinoderm na tim mestima i ništa. Isto je sve nema nikakvog poboljšanja. Molim za pomoć.

    Odgovoreno: 11. 01. 2016.

Komentari na pitanje: #143368

    • Poštovani, pre desetak dana primetila sam da mi je na temenu opala kosa i da postoji crvenilo. Javila sam se svom izabaranom lekaru, na šta me je on uputio da uradim analizu krvi dok čekam zakazani termin kod dermatologa. Rezultati su svi uredni i u granicama normale. Napomenula sam doktoru, misleći da je to važno, da sam, kad imam migrenu držala prst na temenu jer mi jedino u tom slučaju prestane bol, na šta je on rekao da je moguce da sam iritirala skalp ali da ne može biti siguran. Inače, živim uredno, stres koliko-toliko kontrolisem, bavim se sportom, ukratko, živim zdravo. Molila bih vas da mi date neki savet da li postoji nešto što mogu koristiti (koristim Pantenol rastvor i kremu) i koliko taj problem moze biti uporan? I, na kraju, da li mi možete iz mog izlaganja reći o čemu se radi? Unapred hvala.