1. Ujed krpelja

    Pitanje broj: #145829

    Poštovani. Pre oko mesec dana mi se zakačio krpelj na gornjem delu noge. Pri pokušaju da ga izvadim, iskidao se i deo je ostao u nozi. U početku je bilo malo crvenilo, ali se kasnije povuklo i videla se samo crna tačka gde je ostao deo krpelja. Posle nekog vremena sam taj ostatak izvadio iglom. Međutim evo posle mesec dana a možda i više pojavio mi se na mestu oko ujeda kao neki svetlo crveni krug prečnika desetak cm. Šta da radim? Hvala

    Odgovoreno: 12. 04. 2016.

Komentari na pitanje: #145829

    • Poštovani, prošlog maja me ujeo krpelj. Nisam imala crvenilo u obliku kruga na nozi, ali nakon mesec dana mi je testom utvrdjeno da je bio zarazen. Nisam dobila nikakve antibiotike, receno mi je da je moj imuni sistem pobedio boreliju. Sada imam 45 godina i veoma jake bolove u levom kuku. Moze li to biti povezano? Hvala unapred. Srdačan pozdrav, Ana