1. Akutna urtikarija

    Pitanje broj: #141944

    Početkom oktobra ove godine primetio sam da mi po nogama i rukama izlazi crvenilo koje se brzo povuče, pa se sutradan opet pojavi, i tako već više od mesec dana. Bio sam kod dermatologa, rekao mi je da je urtikarija. Primio sam tri injekcije lemond solu 20mg, ali nakon injekcija opet ista stvar. Posle toga sam uradio analize: krvna slika, stolica (feces) , serologija, bris grla i nosa i ultrazvuk abdomena. Rezultati su: 1. gvožđe imam 6. 3 (od dozvoljenog min 11. 6); 2. u stolici prisutna candida sp. u velikom broju, 3. parazitološka analiza - pregledom stolice nisu uočene ciste crevnih protozoa, niti jaja i larve crevnih helminata; 4. serologija: hbs antigen je negativan, anti-hcv antitela negativana, hiv virus tip 1, 2 je negativan; 5. bris zdrela: iskultivisana je normalna flora; 6. bris nosa: iskultivisana normalna flora. O čemu se tu radi?

    Odgovoreno: 16. 11. 2015.

Komentari na pitanje: #141944

    • Evo da se i ja obratim. Sa koprivnjacom imam iskustva jos od pre 10 godina. Trajala mi je pune tri god. Lezala sam u bolnicama, na raznim ispitivanjima i nista. Bila na pronizonu i aerijsu i za 3 god.se povukla. Pre godinu ipo dana mi se vratila, trajala 2 mes.i nestala, samo sam nixsar pila. I nije je bilo 8 meseci i vrati se ,evo vec godinu dana ne odustaje, kortikosteroidi, antihistaminici i nista. Dok pijem kortiko.super cim ih izbacim ne prodje par sedmica vrati se jaca nego sto je bila. Nema sta nisam probala, suplementi razni za dizanje imuniteta, vitamin C,kakcijum, Kvarcetin.. Neke kvantne terapije za dizanje imuniteta i nista mi pomoglo nije. Gladovala samo na povrcu, pa mi se sve smuci pa normalno nastavim sa ishranom i opet nista. Nista nalazi nisu nikada pokazali da bi posumnjali na to. Da li neko ima neki savet da mi da, iskustvo, lek, neki dodatni nalaz, da li se neko resio ove napasti uopste? Hvala unapred na odgovoru...