1. Osip na laktovima

    Pitanje broj: #143525

    Moj sin ima 6 godina. Pre mesec dana mu se pojavio osip na nadlaktici i na oba lakta. Po preporuci našeg pedijatra mazali smo mu elokom kremu noću, a danju eucerin sa ureom. Na laktovima mu je prošao osip za 5 dana, ali osip na nadlaktici ne nestaje ni posle 15 dana mazanja. Da li treba da mu promenimo terapiju?

    Odgovoreno: 15. 01. 2016.

Komentari na pitanje: #143525

    • Javlja mi se osip na unutrasnjoj strani ruku,na dekolteu i na vratu,pila sam presing i na vratu je nestao ali na rukama ne. To su sitne crvene bubuljice od miske pa skoro do šaka. Šta da radim?

    • Rasa Zivanov 22. 12. 2022.

      Izadje mi osip na pregibu lakta sa unutrasnje strane, jel to moze biti od znoja. Cesto su mi savijene ruke, samo leti imam taj problem kad je vrucina. Kad krenem da mazem povuce se. Nemam svako leto, imao sam 2017 i 2022.

    • Mojoj ćerki se od 2007. godine kada joj je preminuo otac povremeno javlja osip na laktovima koji je sada počeo da se širi prema nadlaktici. Izaziva neprijatan svrab i potseća na koprivnjaču. Baš kao da se ožarila na koprivu.