1. Bubuljica na mladežu ili ispod mladeža

    Pitanje broj: #144560

    Imam mladež ispod usne. Dlaka raste iz njega i pojavila mi se bubuljica na njemu. Dotakao sam štapićem za uši bubuljicu i ona je iscurela vrlo malo kao obična bubuljica na telu. Krvi nije bilo, dlaka i dalje stoji. Da li je to opasno?

    Odgovoreno: 22. 02. 2016.

Komentari na pitanje: #144560

    • Poštovani, na leđima, na mladežu koji je inače svetlije boje, od nedavno primećujem malu, belu izraslinu koja možda podseća na bubuljicu. Od kada je se pojavila, kada dodirnem mladež imam bol. Molim za Vaš savet. Trebam li da brinem? Hvala.

    • Marija Radosavljevic 08. 09. 2023.

      Dobar dan. Imam blago izdignut mladež na bradi i iz njega niče više dlaka. Sklona sam pojavi potkožnih, velikih bubuljica kad jedem nešto sa kakaom. Tako sam i pre neki dan jela i pojavila mi se bubuljica na viličnoj kosti. Ali u isto vreme mi je i mladež na bradi postao blago bolan, pa me malo i svrbi. I blago je izdignut. Kao da je i ispod njega potkožna bibuljica. Da li treba da se zabrinem? I šta da radim da se što pre povuče? Hvala unapred na odgovoru.

    • Osećam bol na dodir mladeza na obrazu,kao da je i unutrašnja bubuljica i malo oteceno. Sta mi preporučuje da radim?

    • Postovani, vec dugo godina na licu imam mladez sa dlakom iz njega. A inace bubuljice imam podkozne skoro uvek na licu pa tako i pored mladeza pa cak unutri kao da je u njemu bubuljica koja boli , pa se malo brinem jer je bas cesto vidim da je natekao i bubuljica je uvek prisutna skroz blizu mladeza. Dali je to opasno i dali treba da se zabrinem i odem lekaru zbog toga.?

    • Na mladezu mi se pojavila bela tacka,kao da je bubuljica,a mislim da nije...Da li je to opasno?Prosle godine sam bila na pregledu i receno mi je da je mladez u redu,jako sam se uplasila...

    • Osećam bol na dodir mladeza na obrazu,kao da je i unutrašnja bubuljica i malo oteceno. Sta mi preporučuje da radim?

    • Poštovani, mom mužu je na "visećem" mladežu izašla bubuljica, bar tako mislim da je. Kaže da ga malo boli. Dal je opasno i dal zahteva pregled dermatologa?

    • Ana Nedeljkovic 15. 04. 2020.

      Postovani, izasle su mi bubuljice na licu, velike potkozne, takodje kao da mi je izasla bubuljica ispod mladeza. Nisam sigurna jer je direktno ispod mladeza. Nije pored, nije u blizini nego bas ispod mladeza. Da li je ovo opasno? Da li je ovo mozda neka promena a ne bubuljica? Hvala unapred U prilogu je slika