Postovani, pisem u ime mog petnaestogodisnjeg sina. Dg: l70, 0 acnae vulgares, th: dovicin 1x1, sebamed sapun, acnomega krem. Terapija dovicinom traje vec mesec dana. Pored svih preduzetih mera (da ga ne pije na prazan stomak, da ne konzumira mlecne proizvode i da svakodnevno uzima probiotik) stomacne tegobe u vidu bola u zelucu su veoma izrazene. Da li je to zbog leka (nas pedjatar kaze da nije, a dermatolog da je moguce) ? Da li je opravana toliko duga terapija dovicinom kod jednog petnaestogodinjaka? Da li prestati sa uzimanjem? Nazalost, u svom okruzenju nemamo primer da je dovicin dao trajne rezultate! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 08. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Vrlo je moguće da se javljaju stomačne tegobe kod uzimanja dovicina. Što se tiče dužine trajanja terapije i drugima se toliko prepisuje, ali sada može prestati sa terapijom. Acne su vrlo uporne i dugotrajne. Ali ako se ne postigne odgovor sa dovicinom onda preostaje samo roakutan caps, koje se daju u zimskim mesecima tokom najmanje četiri meseca, uz proveravanje nekih krvnih analiza.