Postovani! Vec pet godina imam neke sitne mitisere na obrazima kao cistice, duboke su i sadrze beli sebum, dermatolog mi je preporucio tretmane salicilnom kiselinom ali nije uspelo, pa mi je preporucio sona gel. Zanima me vase misljenje, takodje da ne zaboravim sve to je krenulo od kada sam pocela da pusim, mada i moj otac je alergican na duvan. . . Sada kada sam prestala problem se smanjio mada dermatolog ne veruje da je to povezano. Hvala.

    Odgovoreno: 17. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Pokušajte tretman salicilnom kiselinom i sona gel u kombinaciji. Mada se mitiseri čiste i kozmetološki. Nije mi poznato da pušenje utiče na stvaranje mitisera. Niste naveli koliko godina imate, kog ste pola i koliko su izražene te ciste, jer se može piti i roakutan tbl u zimskim mesecima da bi ih očistio do kraja. Posavetujte se sa vašim dermatologom.