Postovani, posle danasnje posete dermatologu prilicno sam potresena, pa bih vas zamolila za konsultaciju. Naime na osnovu pregleda utvrdjena je dijagnoza l65. 0 telogeni efluvijum. Na pitanje o cemu se radi i da li krajni ishod moze da bude potpuna celavost, dobila sam odgovor da sacekamo sa terapijom, da vidimo kako ce odreagovati, da stanje jeste lose ali da bi terapija trebalo da da rezultate. Prepisana terapija je: - pranje kose sa alpecin c1 dr wolff samponom, - ujutru losion 5% minoxidil - uvece allewaves ampule da napomenem, da mi kosa opada duzi vremenski period, sigurno vec godinu dana, pri tom ne opada na pecate, vec se proredila, i dlaka se prilicno stanjila i nekako je meksa. Takodje koristim oralnu kontracepciju, konkretno jasmin pilule, poslednje analize krvi su bile u granicama, samo je gvozdje bilo na donjoj granici. Kosa nikada nije farbana ili nekako drugacije tretirana, osim kremom za kosu subrina. Molim vas za vase misljenje o ovoj terapiji (posto sam procitala za oprecna iskustva u vezi primena minoxidil 5% losiona) . I pojasnjenje oko same dijagnoze, da li se moze spreciti dalje opadanje i vratiti u neko bolje stanje. Hvala puno na odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 03. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Terapija koja vam je preporučena je terapija koja se po kliničkim vodičima predlaže za tu vrstu opadanja kose. Smatra se da kada se ukloni uzrok izazivanja opadanja kose ona prestaje da opada i počinje da raste, ali to pre svega zavisi od fizičkog i psihičkog zdravlja kao i od naslednih faktora.
      doc. Dr z. Milosavljević