Poštovani doktore, na dlanovima (više na desnom) mi se suši i puca koža. (vidite sliku) primetio sam da je ovo izraženije kada isprljam ruke (u fabrici prašinom ili uljem) ili na bazenu. Mažem ruke niveinom kremom, pavlovićevom mašću, sinodermom. . . Ovo traje već nekoliko godina. Kako da rešim ovaj problem?

    Odgovoreno: 30. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Promene na slici ukazuju na ekcemsku promenu, koja je obično iritativnog karaktera ili alergijskog. Ako vam nije dovoljna primena kortikosteroidnih krema i krema za negu možete uzeti i tablete protiv alergije (antihistaminike) . Mogu da se urade i epikutani alergiski testovi da se isključi alergija.
      doc. Dr z. Milosavljević