Postovani, vec nekoliko godina imam seboreu dermatitis u kosmatom predelu glave. Pre godinu dana sam prvi put otisla kod lekara kada mi je to receno. Od tad sam koristila nekoliko pakovanja selsun blue sampona i sad sam presla na kelual ds, opet po preporuci dermatologa. Stepen seboree je jako mali kad koristim sampon, znaci ponekad me zasvrbi na tom odredjenom delu glave gde imam gljivice, ali cim predjen na neki drugi sampon koji nije namenjen za to, odmah se pocne vracati i jaci svrab i perut. . Da li treba samo da nastavim sa samponom ili da ga promenim? Koliko dugo ce mi trebati da se sve to zaleci? Da li postoje neki drugi i efikasniji nacini da se to u potpunosti sto pre zaleci?

    Odgovoreno: 05. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Seboroični dermatitis je stanje kože, nije oboljenje, koje se može prenositi sa generacije na generaciju. Kontroliše se preparatima-šamponima koje ste vi već koristili. Šamponi se koriste pet nedelja, pa se onda pravi pauza, a umesto njih koriste se neutralni šamponi. Kada će problem prestati zavisi od mnogo faktora, načina života, ishrane, stresa i mnogih drugih okolnosti.

      doc. Dr zorica milosavljević