Dragi doktore, zelim da se konsultujem sa vama, posto je mi se pojavio herpes na usnama sve sam od narodnih lekova pokusala ali ne nestaje. Zato pomozite mi sta radim kako da ga izlecim.

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Herpes simplex, ili groznica, na usnama je virusno oboljenje i izazvano je najčešće virusom herpesa tip 1. Ako se javi više puta za redom onda je to recidivantni herpes. Herpes se leči lokalnom terapijom antiviroticima, lekovima protiv virusa, i istim lekovima, kao što je aciklovir u tabletama, koje se piju, nekoliko dana za redom, u akutnim fazama, a kod recidivantnog herpesa i duže vreme.
      doc. Dr sc. Med. Zorica milosavljević