Molim vas da mi protumacite nalaze, jer mi je lekar na duzem odsustvu, a vazno mi je da razumem sta mi je sa promenom na licu. Biopsija isecka koze lica sa rezultatom umerena hiperkeratoza ortokeratoticnog tipa sa plitkim folikularnim cepovima. U bazalnom sloju se ne uocavaju promene. U dermu oko krvnih sudova i oko adneksa nalazi se limfocitni infiltrat. U primljenom iseckuse ne uocavaju tipicne histiloske promene za le, diferencijalno nalaz moze odgovrati fotodermatitisu. Imunoloski test: ana/ama/lkm (lgg) skrining test (iif) +, ana (lgg) (tkivo glodara) (iif) + homogeno 1: 80, ena screen (igg) (elisa) 0. Komentr: ama, lkm1 na iif su negativna, anca se ne mogu pouzdano odrediti metodom iif zbog prisustva ana

    Odgovoreno: 20. 07. 2015.

Komentari na pitanje: #138774

    • Postovani, radila sam analize na imunologiji pa bih zamolila oko tumačenja dobijenih rezultata. Crp - manje od 3. 5 ana (igg) - +homogeno 1: 320 ana ss - a 162. 5 ana ssb -35. 7 ana scl 70 (elisa) - 0. 7 ana jo (elisa) - 1. 8 da li na osnovu rezultata treba da imam razloga za brigu? Da li rezultati ukazuju na odredjeno oboljenje? Hvala unapred