Zovem se nikola imam 22 godine, u zadnjih 2 godine po telu i po kazi imam masna tkiva bar mislim da su to! Veoma naglo su poceli da rastu to sam sam bas primetio! Radio sam neke analize i doktori su utvrdili da imam masnocu, kako se moze otkloniti ova masna tkiva, da li postoji ocija ili neka terapija ili lekovi koji bi mogli da smanje ove masna tkiva?

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Opisana masna tkiva ispod kože koja ste napipali su lipomi, ili dobroćudni tumori kože, koji se ne mogu pretvoriti u nešto maligno, ali mogu predstavljati estetski i ponekad funkcionalni problem kada se nalaze u predelu zglobova. Nalaze se potkožno, oštro su ograničeni u odnosu na okolinu i pokretni. Leče se hirurškim putem, uklanjanjem cele promene sa kapsulom. Za sada mi nije poznato da postoje lekovi ili neka druga terapija koja bi mogla da smanji ili ukloni ova masna tkiva.

      doc. Dr sci. Med. Z. Milosavljević slavnić