Postovani kazite mi kako mogu da se oslobodim mitasera imam 25 god i idalje ih imam, kako na prirodan nacin da ih uklonim imam ih sitne kao i na i oko nosa. Takodje koje kreme postoje sta raditi imam masan tip koze?

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Lojne žlezde luče pod uticajem hormona, dihidrotestosterona, sebum koji ispunjava izvodni kanal lojne žlezde u površnom sloju kože. Kod nekih osoba dolazi do pojačanog lučenja sebuma i stvaranja komedona, odnosno mitisera koji mogu biti otvoreni sa crnom tačkicom na površini a kod nekih zatvoreni pa se vide na površini kože u vidu lakih ispupčenja. Kod nekih osoba, kao što ste vi gde je masnija odnosno seboroična koža mogu biti i proširene pore na koži i ispunjene tzv. Komedonima. Za ove promene na koži i vaš tip kože postoji velika paleta ponude farmaceutskih preparata, medicinske kozmetike, koje možete dobiti u našim apotekama.

      doc. Dr sci. Med. Zorica milosavljević slavnić