Postovani, dermatolog mi je na pregledu, vec dva puta rekao da imam kontaktni dermatitis. Od masti i krema sam koristila, elocom, belogent i triderm ali slabo prolazi. Sta jos mogu da probam hvala

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kontaktni dermatitis je akutno ili hronično zapaljensko oboljenje kože, koje se karakteriše pojavom mehurića, vlaženjem, perutanjem što je praćeno subjektivnim osećajem svraba. Kontaktni dermatitis može biti alergijski kada je alergen najčešće nikl ili hrom. Može biti i iritativan koji nastaje posle izlaganja kože toksičnim materijama. Oba su hronične prirode.
      nekada nije dovoljno samo lokalno lečenje, već pored nege hidrantnim sredstvima, lokalne terapije potrebna je i terapija lekovima za alergiju.
      potrebno je uraditi i epikutano testiranje što nam omogućava otkrivanje mogućeg izazivača kontaktnog alergijskog dermatitisa.