Poshtovani/a. . Pojavilo mi se crvenilo oblika pechata na desnoj unurrashnjoj strani butine pochelo je da se shiri po butinama, rukama i stomaku u manjem obliku. Ponekad osecam svrab. Ne koristim nishta od terapije. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kako opisujete može da se radi o više diferencijalno dijagnostičkih dermatoza. Jedna od njih može biti pityriasis rosea, gde se prvo javi jedan pečat diskretno crvene boje ovalnog ili okruglog oblika, posle čega se javljaju drugi na drugim delovima kože, bez subjektivnih tegoba. Sasvim je ispravno što ne koristite terapiju samostalno bez preporuke lekara.
      potrebno je da posetite vašeg dermatologa i detaljno se obavestite o prirodi bolesti, njenom toku, i načinu lečenja.