Postovani, vec tri godine ne mogu da se izborim sa alegrijom od sunca. Pojavljuje se u predelu grudi, najcesce posle dva dana boravka na moru. Koristila sam beta bronz u kombinaciji sa kalcijumom i aerius, ali mi to uopste nije pomoglo. Takodje sam ispod suncobrana sve dok ne prodje 17h, sa gornjim delom odece, ali se ona opet svake godine pojavi. Moram da naglasim da koristim antibebi pilule yaz, zanima me i da li one imaju neke veze sa tim. Potrebna mi je vasa preporuka. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Alergija na sunce može se pojaviti odmah u proleće sa prvim suncem ili se javlja alergija na moru u kombinaciji sunca i morske vode. Sami kažete da se obazrivo izlažete suncu i da ste koristili terapiju protiv alergije, ali bez značajne pomoći. Predložila bih inj. Diprofos amp. Jednu pre polaska na more.
      tablete yaz nebi trebalo da imaju uticaja na alergiju na sunce.