Vec nedelju dana imam svrab na glavi penisa, kao i crvenilo. Sta je u pitanju? Koju terapiju preporucujete? Devojka je pre mesec dana imala kandidu, pa mislim da je nesto s tim u vezi.

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Infekcija kvasnicom candidom može izazvati crvenilo praćeno svrabom na glansu polnog organa. Može se javiti kod uzimanja antibiotika, "pada imuniteta", hormonalnih poremećaja itd. , a može se preneti i seksualnim putem.
      potrebno je da se uzme bris sa glansa na bakterije i gljivice i na osnovu brisa odredi terapija. Ako je gljivica u pitanju onda se uzimanju lekovi koji se lokalno koriste.

      doc. Dr sc. Med. Zorica milosavljević slavnić