Vec 6 - 7 meseci mi pomalo opada kosa i jako se proredila. Krv, stitna zlezda mi je u redu. I mislim da je to zbog stresa. Zakazala sam pregled kod dermatologa. Ako je to zaista zbog stresa, postoji li nacin da to prestane, sta da uradim, posto postajem ocajna!

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Na opadanje kose utiče genetika, opšte zdravstveno stanje, hormonalni status, ginekološka oboljenja, ishrana, stres i drugi faktori. Normalno pojačano opadanje kose je u prolećnom i jesenjem periodu. Pored toga dnevno opadanje kose je oko 200 dlaka, takođe, dlaka kosmatog dela glave se menja na pet godina u celosti. U svakom slučaju lekar dermatolog će sagledati sve parametre, predložiće vam terapiju i bićete zadovoljni krajnjim ishodom.

      doc. Dr sci. Med. Zorica milosavljević