Postovani potrebna mi je vasa pomoc. Vec 6 godina imam problema sa gljivicama na oba palca stopala. Tri puta sam operisana od cega je jednom bilo cupanje noktiju skoro nazivo. Koristila sam razne antibiotike i masti ali nije bilo nikakvih promena pa ni smanjenje otoka. Hirurzi na institutu za majku i dete ne znaju sta da rade sem stalnog previjanja i stalnog skidanja mesa sa noktiju na svake 3 nedelje od cega do 2 nedelje nesmem da hodam puno. . A radila sam i bris nokta na svoju ruku u dzordz vasinkton na koznom po tim analizama oni su nasli stafilokoku aureus, dva puta sam radila taj bris i rezultati su isi. Prvi bris sam radila pre dve godine a ovaj drugi je skoro radjen. Uz napomenu da od avgusta prosle godine dobila i secer koji je u drugoj fazi pa ga koristim lekove. Imam 18 godina. Hvala na vasoj pomoci unapred

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Ako tvrdite da imate gljivice, onda treba preduzeti lečenje sa lekovima za lečenje gljivica. Ako je izolovana stafilokokna infekcija onda treba sprovesti lečenje infekcije lekom antibiotikom ispitanim po antibiogramu. Ako dođe do infekcije gljivicama nokatnih ploča nije neophodno da se iste uklanjaju hirurškim putem, nego da se sprovede lečenje lekovima bilo lokalno, bilo preko usta ili kombinacijom lekova za lečenje gljivica.

      doc. Dr sc. Med. Zorica milosavljević slavnić