Juče sam uočila na koži svoje glave crnu tačkicu koja je okružena žućkastom oteklinom (slična ujedu komarca, nije previše oteklo!) . Zabrinula me je boja sredine te otekline koja je crna. Ne osećam nikakav bol ili svrab. Danas sam oteklinu sa tom crnom tačkicom namazala sa hidrociklin mašću i čekam da vidim hoćeli se povući. . . Zamolila bih vas da mi pomoću priložene fotografije i kratkog opisa pomognete u identifikovanju ove promene na koži. Rođena sam 1968. Godine i imam dosta mladeža (i crvenih) po celom telu; koža mi je svetla sa tamnijom pigmentacijom nekih manjih delova na telu. Nisam imala nikakvih problema sa mldaežima ili kožom!

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Na slici se vidi tamno smeđa krusta, ali ne vidi se dobro da li je nepromenjenoj koži ili na mladežu. Nanosite lokalno hydrocyclin i ako se promena povuče, nije potrebno da posetite lekara dermatologa, u protivnom ako posle krastice zaostane neka promena morate posetiti lekara dermatologa da dermoskopski pregleda promenu.

      doc. Dr sc. Med. Zorica milosavljević