1. Da li beba ima atopijski dermatitis?

    Pitanje broj: #52537

    Poštovani doktore,
    Imamo bebu staru pet meseci. Hranimo je veštačkim mlekom, a od pre nedelju dana kravljim mlekom. Između te promene obroka, pojavilo se crvenilo na obrazima, kasnije i mali plikovi koji su pucali i vlažili lice.
    Na trenutak se zacrvene, a ponekad osuše i preljušte. Beba je bila kod dermatologa i dobila mast za oci kojom smo mazali crvenilo na licu. Posle dan, dva je nestalo, a onda se pojavilo još jače crvenilo, sada skoro do očiju. Na internetu smo pronašli da se ovakvo stanje naziva atopijski dermatitis. Da li je to tačno, koji su uzroci takvog stanja deteta i koji je najbolji način za lečenje istog? Unapred hvala