Ja ne mogu da oprostim sebi. Drugima lako a sebi ne. Greske iz proslosti mi se namecu i guraju u misli i ja pocinjem ds se preispitivanjem sta mi je to i to trebalo?! Iako volim i cenim sebe sada, ne mogu sebi ds oprostim neke tzv gluposti. Neki savet kako opet postovati i zavoleti sebe?

    Odgovoreno: 19. 12. 2022.
    • Poštovana,

      Sjajno je to što sada cenite i volite sebe. Od toga nema ništa važnije za mentalno zdravlje.

      Greške koje smo pravili i koje ćemo tokom života praviti ne čine nas pogrešnim, na protiv. Tako se učimo, rastemo i idealno, nećemo ih ponavljati, makar ne svesno.

      Greške nas oblikuju i povećavaju našu otpornost i vrednost. Bez njih bi smo bili bledi, inertni i neinteligentni.

      Srdačan pozdrav