Da li mi možete reći kakva je ličnost muškarac koji kaže "sada ćemo ti mi napisati izveštaj" , ili " to ne radimo". On se sam sebi obraća sa MI, ali u celom razgovoru to se dogodilo samo dva puta.

    Odgovoreno: 19. 09. 2021.
    • Poštovana,

      Moguće da je reč o osobi koja je nesigurna u svoje odluke ili postupke pa u takvom izražavanju pokušava da se osloni na još nekog osim na sebe. Takođe, ovak oblik odgovaranja, kada neko persirajući pita: "Kako ste", a osoba odgovara sa: "Dobro smo", može govoriti o nepismenosti.

      Srdačan pozdrav,

      Uroš Rajaković

      psihoterapeut