Добро вече, имам неколико питања у вези са мојом девојком која пати од депресије. Она је већ месецима у слабом менсталном стању и постаје све горе и горе. Тражим психолога који јој може помоћи у овоме. Такође се пре неколико година секла, али је престала, сада ми је рекла да има потребу да се пореже или чак убије. Желео сам да питам колико би ово коштало и да ли је ово право место за њу. Хвала унапред.

    Odgovoreno: 19. 02. 2021.
    • Поштовани,

      Блага депресија се може третирати кроз психолошко саветовање и психотерапију, док се умерена, а посебно тешка депресија неодложно мора лечити од стране психијатра у комбинацији са психотерапијом. Ваша улога у овоме је веома битна пре свега у мотивисању Ваше девојке да се обрати психијатру (државном или приватном) који ће поставити дијагнозу и уколико процени да је потребно одредити медикаментозну терапију. Тек тада се може размишљати о отпочињању психотерапијског рада који ће довести до дубинских промена и трајнијих решења.

      Срдачан поздрав,

      Урош Рајаковић,

      психолог, психотерапеут