Ovako,sin mi je 2009 godiste i zanima ga kada ce mu glas mutirati, promeniti se, kako god se reklo (sa 9 godina je usao u pubertet) a ja se oko toga ne razumem pa moram pitati na internetu :D

    Odgovoreno: 24. 02. 2021.
    • Poštovani,

      Pubertet je period od 12. do 20. godine kada su u pitanju dečaci, a sve pre toga je zapravo predpubertetski period. U tome svakako postoje individualna odstupanja. Na promene u fizionomiji dečaka utiču hormoni, pa će se od njihove brzine različitim tempom razvijati i pojedine grupe tela, među kojima i glasovni aparat. Za očekivati je da do promene u boji i dubini glasa, mutacije glasa, dođe u starijim razredima osnovne škole.

      Srdačan pozdrav,

      Uroš Rajaković

      psiholog, psihoterapeut