1. Strah od polaganja vožnje

    Pitanje broj: #164520

    Kako da prevaziđem tremu, strah i nervozu tokom polaganja vožnje? Sve ovo me očigledno blokira, jer kada vozim sa instruktorom odradim sve kako treba na poligonu, a onda na polaganju krenem dobro, ali čim napravim i najmanju grešku, unervozim se, uhvati me strah od padanja i naravno - padnem. Na dodatnim časovima sve odradim bez greške. Kako da se oslobodim straha?

    Odgovoreno: 27. 10. 2019.
    • Ono što možete sami je da pokušate da se prisetite situacije kada ste bila sigurni u sebe, to vam može dati snage za nove izazove. Taj osećaj sigurnosti, snage iskoristite u situaciji kada znate da možete biti nervozni i napeti. Napravite plan kako možete ohrabriti sebe u toj situaciji. Koje su to rečenice koje vas pokreću. Nemoj analizirati misli koje vas sputavaju, samo ih pustite da prodju, posmatrajte ih sa distance.