Poštovani, Imam problem pretjeranog vezivanja za partnere sa kojima sam u vezi, u smislu da kad mislim da će doći do prekida veze doživim panični napad i ne mogu da se smirim. Dešavalo mi se da u trenutku kada dodje do svadje sa partnerom fizički sebe povrijedjujem jer mi to služi kao neki mehanizam pomoću koga pokušavam da kontrolišem svoje emocije. Fizičko povrijedjivanje se desilo nekoliko puta i prestala sam to da radim jer sam svjesna da ne mogu tako tako da ispoljavam emotivni bol i nemam problem da kontrolišem taj nagon za porijedjivanjem. Da li mislite da mi je potreban razgovor sa nekim stručnim licem da bih znala kako da savladam ovakve pretjerane reakcije na stresne situacije?

    Odgovoreno: 07. 02. 2020.
    • Poštovana, bilo bi dobro da porazgovarate sa psihoterapeutom kako biste utvrdili uzrok tom ponašanju. Moze biti separaciona anksioznost ili neka druga vrsta anksioznosti, svakako potrebno je detaljnije istrazivanje. Možete osećati krivicu nakon svadje, pa se zato povredjujete da biste se osecali lakse. Ali sve je individualno.

Komentari na pitanje: #166520