1. Uzrok glavobolje

    Pitanje broj: #141449

    Od subote je počela da me boli glava. Prvo sam osetila probadanje sa desne strane, zatim tup bol u potiljku, ili čelu. Kada me boli čelo bol tj. pritisak se spušta na gornju vilicu, osećam trnjenje nepca. Nemam druge simptome, nisam prehlađena, nemam temperaturu. Moja doktorka me je uputila kod očnog, misleći da je očni pritisak. Nemam pritisak, a oftalmolog mi je konstatovao blaži astigmatizam, ali ona kaže da to nema veze sa glavoboljom. Za deset dana je rekla da se opet javim da mi širi zenice, da opet proverimo vid. Dioptrija mi je +0,25 i +0,75, krvni pritisak je 110 sa 80. Kada su moji simptomi počeli promenilo se vreme, naglo je otoplilo. Da li sam ja možda meteoropata ili možda sve to umišljam? Prosto imam utisak da moja doktorka mene ne shvata ozbiljno, zato što sam mlada. Imala sam stresan period u porodici. Šta mislite da može biti?

    Odgovoreno: 31. 10. 2015.
    • Možda nije loše da Vam Vaša doktorka da uput i za neurologa ili neuropsihijatra jer pominjete neki stresan period, a samim tim možda je došlo do prenapregnutosti nervnog sistema. U svakom slučaju, Vi možete doći i na psihoterapiju (DZ "Jedro" gde radim kao psihoterapeut) da biste naučili kako da prevaziđete stres i načine da se opuštate.