1. Partnerka se zaljubila u drugog

    Pitanje broj: #128595

    Sa devojkom sam u vezi 7.5 godina, imam 26. Naša veza puna je iskrenosti i ljubavi. Igrom slučaja se desilo da se ona zaljubila u drugog, to je bilo samo par razgovora. On je sada otišao iz Srbije, jer ne živi tu, a ona non stop misli na njega i nema volje ni za čim. Kaže mi da oseća ljubav prema meni, a prema njemu strast. Ja je volim više od svog života i spreman sam na sve za nju. Ona je moja motivacija i njena sreća je moj izvor energije. Treba mi savet šta dalje da činim, kako ponovo da je osvojim? Da li da je napustim? Da li da je čekam? Ja ulažem sve u ovo i dajem joj podršku da prebrodi sve, ali ona je non stop bezvoljna.

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Najbolje je da Vi sada pogledate u svoja osećanja i ono što Vi želite, ali ako je situacija takva da se ona zaljubila u drugog i to Vam rekla, ipak se tu verovatno radi o nekoj nezrelosti ili pak da je u Vašoj vezi njoj nešto ipak nedostajalo ili je pak jednostavno došlo do zasićenja i zastoja u vezi. Moguće je, i to se često dešava, da posle dugog vremena zabavljanja veza pređe u monotoniju. Takođe, verovatno je bilo za očekivati da, ako se toliko volite, onda i živite zajedno i osnujete porodicu, a to se nije desilo. Naravno da ništa ne treba da forsirate, ali bi bilo jako važno za Vas da ne mučite sebe ostajanjem u nedefinisanoj situaciji gde Vam je partnerka depresivna i bezvoljna. Neku odluku ipak donesite i budite odvažni.