1. Prerana ejakulacija kod devetnaestogodišnjaka

    Pitanje broj: #2425

    Imam jedan veliki problem, a to je prerana ejakulacija. Imam 19 godina i nisam do sada imao sex sa devojkom. Međutim, već u sred kratke predigre, ja ejakuliram. U čemu je moj problem? Inače, sportista sam, ne bolujem ni od kakvih bolesti i radim fizičke vežbe svakog dana. Da li je moguće da je to zbog toga što nisam imao odnos do sada?

    Odgovoreno: 17. 01. 2008.
    • Nije redak slučaj da se i kod mladih i zdravh ljudi pojavi problem prerane ejakulacije, posebno kada je opšti nivo energije visok, a u situacijama snažnog seksualnog uzbuđenja. Nastojte da u situacijama seksualne predigre svoje misli, koliko god je to moguće, usmerite na neku neutralnu temu kako biste suzbili preterano narastanje uzbuđenja i prebrzo završavanje potencijalnog uživanja. Kada Vaši seksualni odnosi postanu redovniji i mogućnost kontrole ritma seksualne igre bolja, regulisaće se i ovaj problem, koji je velikim delom i povezan i sa seksualnim neiskustvom, ali i snažnim seksualnim potrebama.