1. Peckanje tokom seksualnog odnosa

    Pitanje broj: #516

    Pročitala sam na ovom sajtu o ovom seksualnom poremecaju, pa sam negde tu pronašla sebe i jako sam zabrinuta. Naime, kod mene se to javlja u obliku povremenog peckanja u toku odnosa. Ja sam imala dva momka. Prvi je bio osoba kojoj je malo stalo do mene, a meni je on bio jako važan u životu, pa se to posle dvogodišnje mukotrpne (za mene) veze i okončalo. Međutim, tada nisam imala nikakvih problema, dok sada kada imam osobu koja me bezgranično voli i poštuje javljaju se ti i slični problemi. I to ne od samog početka (prvih nekoliko meseci je bilo bajno), već dosta kasnije kada smo se upoznali jako dobro i zavoleli istinski. Da li je moguće da mi se sada ispoljavaju traume nakon toliko vremena ili je problem u organskim uzročnicima?

    Odgovoreno: 17. 04. 2007.
    • Prema ovome što navodite ne bih rekla da je problem psihogene prirode, pa ako se već sa sličnim pitanjem do sada niste javljali ginekologu, savetujem da to ipak učinite. Kako su problemi koje navodite relativno blagi i povremeni, ne ukazuju na sindrom u kome ste se prepoznali. Razumevanje i blizak odnos koji opisujete u sadašnjoj vezi dobra su osnova za uspešne seksualne odnose. Ne prenagljujte sa bojaznima vezanim za povremene tegobe, jer već i samo Vaše ubeđenje da je u pitanju određena vrsta psihosomatske manifestacije u pitanju, može učiniti da u nekim situacijama blage smetnje registrujete kao značajnije nego što one jesu. Opustite se i uživajte u dobroj partnerskoj vezi.