1. Ne mogu da nađem dečka

    Pitanje broj: #179

    Imam 26 godina i još nisam imala dečka. Zabrinjava me činjenica da se do sada nije pojavio neko sa kim bih mogla da budem u vezi. Inače, imam hormonski poremećaj. Šta da preduzmem?

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Poštovana Vesna,

      Vaše pitanje ne sadrži dovoljno podataka na osnovu kojih bih mogla da imam jasniju sliku o tome da li ste do sada pokušavali da ostvarite neku vezu ili ste previše povučeni i na osnovu čega ste doneli zaključak da se do sada nije pojavio neko s kim biste mogli da budete u vezi. Ukoliko ste zatvoreni i stidljivi, možda ne dajete sebi dovoljno mogućnosti da upoznate osobu koja bi Vam odgovarala makar za pokušaj zbližavanja, ako ne za vezu. Možda se u krugovima u kojima se krećete ne nalazi odgovarajući tip ili profil mladića kakvog imate u svojim predstavama željenog partnera. Pogodno je da proširujući krug ljudi sa kojima se najčešće srećete, pokušate da promenite i proširite krug novih ljudi sa kojima tom prilikom možete da dođete u kontakt. Možda se tu nalazi neko zanimljiv? S druge strane, ukoliko imate specifična očekivanja od toga koga biste želeli za partnera, možda Vas ona ograničavaju samim tim što je veoma teško naći realnu osobu koja je ista kao ona iz vaših želja. Nekada nas krutost predstava i očekivanja o tome kakav je partner koga želimo dovodi u situaciju da u onima koje srećemo ne prepoznajemo potencijalne poželjne mogućnosti. Ukoliko Vaš problem nije ni u Vašoj stidljivosti, niti u preteranim očekivanjima, moguća su mnoga druga tumačenja vaše usamljenosti, o kojima bih mogla da komentarišem ukoliko biste mi dali malo više podataka o svom problemu. Hormonski poremećaj koji pominjete je veoma široka kategorija u koju spada mnogo različitih pojavnih smetnji. Ukoliko govorite o prevelikoj gojaznosti ili recimo o pojačanoj maljavosti, to verovatno može biti razlog za vaše povlačenje ili nesigurnost u kontaktima, ali sa samom činjenicom da još niste našli mladića za sebe, ne mora biti povezano.

Komentari na pitanje: #179

    • Renata je žena koja je mnogo uspešna, živi skromnim životom, ali svojim sposobnostima mogla bi i bolje. Ne želi da se oglašava, niti da se širi priča o njoj, ali ja želim da joj pomognem kao što je ona meni. Ima 60 godina i ima dar koji bi svako poželeo da ima. Svaki problem koji je nerešiv ona reši. Nisam verovala, kao ni vi možda dok čitate ovo, ali samo treba da se uverite. Imala sam težak život, ali to sad nije ni bitno. Samo želim da kažem i da se na ovaj način obratim svima. Ljudi, stvarno je uspešno.