Poštovani, kako postupiti i ukazati prvu pomoć prilikom trovanja hlorom, i kako hlor deluje na organizam čoveka pri trvanju hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Ukoliko nije prošlo više od 3 minuta, dati osobi da popije mleko ili vodu, ukoliko može da guta. Ukoliko je prošlo 3 minuta ili ne može da guta, ništa mu ne davati i ne terati ga da povraća. Pozvati hitnu pomoć, taksi ili zamoliti komšiju da unesrećenog preveze u najbližu bolnicu. Hlor (kiseline) su korozivi koji izbacuju tečnost iz tkiva, razgrađuju proteine praveći tzv. Kisele produkte i uništavaju hemoglobin (onemogućen je prenos kiseonuika do ćelija i tkiva) .