Postovane i postovani, hvala vam na trudu koji ulazete i vremenu koje posvecujete dajuci odgovore na sajtu. Pre nekoliko sati imala sam trening sa klubom i u okviru atletskih i gimnastickih vezbi imali smo skok sa visine. Prilikom skoka sa visine od dva metra, docekala sam se u cucanj kako je i trebalo, ali umesto da nastavim sa kolutom, sto je nastavak uspesnog prizemljivanja, udarila sam vilicom u koleno. Zaboleo me levi vilicni zglob i obe slepoocnice. Sada na bradi imam modricu koja nije strasna, ali me tokom zvakanja boli ne samo levi vilicni zglob, vec i u uhu nesto. Ili barem meni deluje kao da je u uhu, a ne mogu tacno da opisem lokaciju. Slepoocnice su me jos samo dva puta iz cista mira tokom veceri zabolele na nekoliko sekundi i prestalo je. Mogu normalno da govorim i otvaram i zatvaram vilicu, jedina je promena bol koji sam opisala, koji se pojacao i prosirio kad sam pocela da zvacem. Da li smatrate da to sve zahteva da se obratim lekaru za pregled i kolika je hitnost ako treba? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 24. 06. 2016.
    • Poštovana,
      Treba da se obratite specijalisti maksilofacijalne hirurgije, kako bi bili pregledani, i što je najvažnije, da se uradi rendgenski snimak kako bi se videlo da li je samo iščašenje u pitanju, ili možda nešto drugo. Sve što ste mi opisali je usko povezano jedno sa drugim. Rendgenski snimak otklanja sve nedoumice. Što se tiče hitnosti, bilo bi dobro da to odradite što pre.