Poštovani, javljam vam se iz razloga jer već dva mjeseca mršavim, dehidrirao sam i konstantno povraćam. Bio sam već na ultrazvuku abdomena, gastroskopiji, ultrazvuku štitnjače, testiran sam na helico bakteriju, vadio sam krv 4 puta, bio na hitnoj dva puta. Bakteriološki nalazi su negativni, štitnjača je u redu, nalaz krvi je malo lošiji, ultrazvuk abdomena uredan, biopsija želuca uredna. Na gastroskopiji su ustanovili da u lumenu ima nešto zelenkaste tekućine i da je sluznica crvena te su sumnjali na gastritis. Od lijekova pio sam reglan i controloc ali nisu imali nikakvog učinka. Prije 3, 5 godine sam imao problem s mucninom i povracanjem i gastroskopija je pokazala da imam ožiljak na dvanaesniku. Doktori su sumnjali da je tu bio čir. Pio sam tad controloc i reglan i prošlo je. Ne znam da li je prošlo od tableta ili samo od sebe. Sad više gastroskopija ne pokazuje da imam ožiljak, kao da je nestao. Zabrinut sam jer mršavim užasno brzo i već sada sam na 50 kg, visok sam 168 cm i ni jedan liječnik mi ne može postaviti dijagnozu, šalju me na svakojake pretrage koje se uvijek ispostave da je sve u redu. Sada sam od lijekova počeo piti iberogast kapi na prijedlog liječnika i kompleks b vitamina kako bi održao trenutnu težinu, pijem i gastal jer osjećam žgaravicu tijekom cijelog dana ali nije učinkovit protiv žgaravice. Kada god jedem, osjećam hranu u grlu i nedugo nakon toga mi se javlja nagon za povraćanje. Najgore mi je ujutro kada se probudim, simptomi polako popuštaju tek predvečer ali ni onda ne nestaju samo se malo smanje i tako svaki dan. Ne znam za tu zelenkastu tekućinu šta bi moglo značit. Ne pijem često, ne pušim. Željezo mi je 22 µmol/l, ukupni kapacitet vezivanja željeza 48 µmol/l, kalij 3, 7 mmol/l i natrij 142 mmol/l. Nadam se vašem odgovoru. Bio bih vam zahvalan kada bi mi mogli reći bilo kakav lijek koji bi mi mogao pomoći. S poštovanjem.

    Odgovoreno: 23. 06. 2016.

Komentari na pitanje: #147269

    • Ti imaš gastritis i ja imam to. Hrana mi teško prolazi u želudac. Što više čaja.