Postovani, vec mjsecima se lose osjecam, dva mjeseca bas ucestalo i dominantno losije stanje. Imam 25 godina, nalazi generalno nisu losi, monociti sto se tice krvne slike su mi bili povecani, ali ne u nekoj strasnoj srazmjeri. Imam vec duze manju, ne puno veliku temperaturu, ima je pa je nema. Malaksala sam, bole me misici nogu i ruku, boli me i glava. Nemam nesvjestice i ne povracam. Jedan dr je bio ubijedjen da je za malaksalost, iscrpljenost i temp uz povecane monocite uzrok mononukleoza. Testirala sam se na e barov viris za mononukleozu, te rezultati koji su stigli danas me zbunjuju. Naime ebv _vca _igm je negativan (manji od 20 u/mol, aebv_vca_igg 149!!! (a normalno je manje od 20, a ebna _1_igg mi je cak vece od 600 a normalno je manje od pet. Zbunjena sam i uplasena, te nalaz mi je malo kontradiktoran moram da priznam, kod infektologa sam narucena tek za dva dana, laborant kaze da je igm negativan te da nema akutne infekcije, a cim su ova dva antitijela toliko povecana, to govori da je mononukleoza vjerovatno odnedavno, da je virus iscilio, a oni su pokazatelji nedavnog prisustva, te treba mirovati i jacati imunitet. Moj ljekar opste prakse ima slicno misljenje. Ja sam cak bila i bolje, temperatura se ponekad javi, ali i kad par dana budem bolje, onda mi se opet desi misicna iscrpljenost i onda samo lezim u krevetu. Mlada sam, te do sada nisam imala ozbiljnijih problema, na sistematskom sam prije godinu i po radila uzv srca_nalaz bio uredan, kao abdomema, bio uredan, napominjem da su nalazi stitne zlijezde i antitijela apsolutno uredni, urin i krv u redu, sem povecanih monocita, secer i pritisak normalni, ali sam imala i upalu sinusa uz sve odnedavno. Cijela dva_tri mjeseca koliko sam lose nisam imala ni otecene limfne zlijezde u grlu, kao tipican simptom pomenute dijagnoze. Izvinjavam se unaprijed na opsirnom izlaganju, ali zanima me neka vasa sugestija kako je igm negativan, a ova dva antitijela toliko povecana. Pozdrav!

    Odgovoreno: 29. 04. 2016.
    • Poštovani,
      Igm antitela ukazuju na akutnu infekciju, a igg antitela na infekciju koja je prošla. Zato se i rade oba tipa antitela, da se vidi da li je infekcija u toku, ili je prošla. Sa obzirom na to to da je kod vas infekcija prošla (nije akutna) , igg antitela ostaju povišena.