Zanima me sta znaci kardio pneumalna insuficijencija koja zivotno ugrozava, sto bi u prevodu znacilo valjda plucna i srcana insuficijencija, koju osoba za koju pitam nije prije imala. Da li se usljed nje stvara tecnost u tijelu u plucima, konkretno pitam za baku koja ima otok skocnih zglobova, ne puno, to sam ja primijetio sad u posjeti. Pa sam trazio od nadleznih ljekara da reaguju hitno, ali nema njenog ljekara, mozda se moze nesto uciniti, tesko dise, svjesna je, a drugi ljekari prstom ne mrdaju, ja govorim mozda ima vode, da se ispumpa, ali ne nailazim na neku hitniju reakciju, da ne ogrijesim dusu, i ne nailazim na posvecenost uzvisenoj profesiji i hipokratovoj zakletvi! Ako moze neki savjet i misljenje bio bih vam zahvalan. Inace, ima kamen u zuci, sanirana upala, pa me zanima da li je on mogao da doprinese novonastalj dijagnozi?? Hvala i srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Kardio-pulmonalna insuficijencija jeste životno ugrožavajuće stanje. I upravo, iz svega što ste napisali, može doći do stvaranja vode u plućima. Otok potkolenica može značiti ili da srce popušta, ili da bubrezi ne funkcionišu. Oba slučaja ne valjaju. To što nema njenog lekara, a drugi lekari ništa ne preduzimaju, ne znam šta da vam kažem. Pokušajte da je prebacite kod drugog lekara ili u drugu bolnicu, ukoliko je dovoljno stabilna da izdrži transport.