Postovani, imam 14 godina. Vec 2-3 godine cesto znam imat glavobolje. Upocetku sam mislila da je to zbog napornog treninga, pa sam prestala trenirat jedan sport od dva. Cesto sam znala izostajat iz skole jer glavobolje bi bile ne izdrzive, no kako sam prestala trenirat nekoliko mjeseci glavobolje nebi bilo bas puno, vec bi je bilo par puta u nekolko miseci. No to je ubrzo prestalo bit tako, opet me pocela bolit glava. Glava me boli najmanje jedan dan pa cak nekad i po 3-4 dana. Obicno me boli na prijedjelu sljepocnice. Upocetku, nekoliko sati il minuta prije glavobolje umjesto nekih slova vidim bijele tocke, a zatim me pocne bolit glava. Dok imam glavobolju, svakakvo svjetlo mi smeta, i nisam u mogucnosti setat jer mi se pocme mantat, ma cuceci odem do nekog mjesta ako bas treba. Nikakve tablete ne pomazu. Bila sam na pregledu vida, sa kojim je sve ok, takoder sam vadila i krv te i sa krvi je sve okej. Preko ljeta jednom me uzasno pocela bolit glava, povracala sam i skricala od bolova. Do 3 sata ujutro s mamom sam provela na plazi lezeci kako bi se smirila i uhvatila malo svjezeg zraka. Mama mi je htjela pozvat hitnu, no kako smo bile na jednom otoku gdje nema zive duse, a kamo li bolnice odustala je. Tjekom noci sam povracala i jedva sam zaspala, a sljedecih nekoliko dana me glavobolja nastavila pratit kao da me ne napusta. Od tada me glavobolja nije bolila, boli me cesto, ali po 10-15 min i onda prestane, pa na to ne obracam paznju. No danas u skoli kad sam bila odjednom umjesto slova na ploci vidjela bih bijele tocke, i polagano bi to prestajalo, a s prestankom time dolazila je uzasna glavobolja. U nekim trenutcima su mi ruke i gornja i donja usna pocele trnut. Uspjela sam izdrzat 2-3 sata u skoli i onda sam otisla kuci. Nisam mogla izdrzat. Kad sam dosla kuci popila sam tabletu, ali glava nije prestala. Prije 1-2 tjedna sam takoder imala glavobolju i s njom sam isla na trening, razmisljala sam duho hocu li otic ili ne i na kraju sam otisla. Tamo me glavobolja prestala bolit, ali putem do kuce sam se smantala i nisam mogla setat koliko me glava bolila, pa sam ostala malo sjedit na nekom zidicu pa krenula kuci. A kad sam dosla kuci onda sam legla i zaspala kako bi se glavobolja ublazila. Cesto ne mogu zaspat kad imam glavobolju jer me ona probudi iz cvrstog sna jer kao da me netko cekicem udrio u glavu. Nadam se da znate mozda do cega je i da ce te mi sto prije odgovoriti. Hocu li otici na snimanje glave da vidim mozda je nesto u mozgu ili da trpim kako sam i do sad? Hvala, lijep pozdrav

    Odgovoreno: 23. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Vaši problemi spadaju u domen specijaliste neurologije. Iz teksta vidim da mu/joj se do sada niste obratili. Javite se neurologu, što je moguće pre, radi rađenja detaljnih analiza, postavljanja prave dijagnoze i lečenja.