Postovani, mozete li mi reci kako se tumaci diureza na slici sl1? Hvala unapred, marija

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Diureza se tumači kao odnos količine tečnosti koja je uneta u organizam (pijenje, infuzije i sl.) i količine tečnosti koja se izbaci iz organizma. Taj odnos bi trebao da bude približno isti (dakle, koliko se tečnosti unese u organizam, toliko se tečnosti i izluči; a sve u vremenskom periodu od 24h) . Slika je dosta mutna, te ne mogu videti taj odnos.